SPOTKANIA AUTORSKIE

 

Spotkania z najmłodszymi czytelnikami, mają na celu zachęcenie milusińskich do obcowania z książkami, przybliżenia im magicznego świata książek oraz słowa pisanego.

Dają możliwość kontaktu z autorem książek, który na żywo czyta swoje utwory. Takie spotkania mają zaciekawić i przekonać dzieci do innej formy przekazu niż komputer, czy telewizor.

Podczas takich spotkań opowiadam o sobie, o tym jak powstają książki, czytam bajeczki a w ramach możliwości prezentuję ilustracje na dużym ekranie, dzięki czemu, dzieci mają zarówno kontakt słuchowy jak też i wzrokowy z tym, co ja chcę im przekazać. Ponadto, takie prezentacje są bardzo pomocne w przyciągnięciu uwagi młodego słuchacza.

W trakcie spotkań zachęcam dzieci do wspólnego czytania, zapraszam ochotników do stolika, gdzie choć przez krótką chwilę, mogą poczuć się jak sam autor.

Bawimy się również w odgadywanie zagadek, rebusów.

Na bazie napisanej przeze mnie książeczki pt: „Kurczakowe rachowanie” w łatwy i wesoły sposób uczymy się liczyć.

Jako przerywnik zapraszam do zabawy ruchowej, dzieci słuchając rymowanki wykonują zestaw ćwiczeń gimnastycznych. W tej zabawie uczestniczę również i ja.

Jest też czas na wspólne rymowanie, ja zaczynam czytać strofę a dzieci ją kończą rymem.

Pod koniec spotkania (w zależności od wieku słuchaczy) rozdaję wykreślanki, dzieci mają za zadanie odnalezienie podanych przeze mnie wyrazów. Dla trojki uczestników, która upora się z zadaniem najprędzej przeznaczone są nagrody.

Takie spotkania trwają około godziny.

Po spotkaniu, dzieci mają możliwość zakupu książek mojego autorstwa i zdobycia autografu.